De man, de machine, de drummer! Gino Claeys, de onvermoeibare ritmekunstenaar, viert zijn 40-jarig jubileum op de planken. Met zijn nieuwe band genaamd Arnouveau – een eerbetoon aan de muziek van wijlen Arno Hintjens – belooft hij op vrijdag 1 maart het dak eraf te spelen in De Kelk (Langestraat, Brugge).
Gino Claeys is geboren en getogen in Zeebrugge waar zijn passie voor de drums vorm kreeg. ‘Ik voelde me vaak de ‘Witte van Zichem’ terwijl ik opgroeide in dat rustige en avontuurlijke dorp,’ zegt hij. ‘Ik had een gezin vol muzikale inspiratie, met vier oudere zussen en een jongere broer.’
Claeys, die in zijn jonge jaren de bouw overwoog als carrière, veranderde het roer toen hij in 1982 een episch concert bijwoonde met bands als Q-Bic, TC Matic en The Scabs. ‘Toen wist ik het zeker: drummen, dat is wat ik wil! Ik wou meteen gaan werken, want ik had geld nodig om mijn eerste drumstel te kunnen kopen. Ik ben maar pas op zestienjarige leeftijd begonnen met drummen, wat eigenlijk vrij laat was … Maar ik had wel tussen mijn 7 en 12 jaar notenleer en piano gevolgd in de stedelijke muziekschool. Ik pleit dan ook hartstochtelijk voor muziekonderwijs op scholen. Zonder die ritmische muziekles zou ik misschien nooit begonnen zijn met drummen’, erkent hij.
Inspirerende beats
Zijn invloeden variëren van legendarische drummers als Dennis Chambers tot de ontelbare inspirerende beats die hij ontdekte tijdens zijn 40-jarige carrière. ‘Luisteren naar andere drummers opent je geest en maakt je nederig. Hoe meer je luistert en drumt, hoe meer je beseft hoe weinig je eigenlijk nog kunt.’
Op de geloofsbrieven van Gino staan verschillende bands genoteerd, waaronder Jazzylipsy, Rhythm Deep en Dogwalker, de band waarmee hij tussen 2009 en 2011 enkele hits scoorde en die opgepikt werd door de eerder ‘commerciële’ radiozenders. ‘Succesvol zijn als drummer betekent meer dan alleen goed kunnen drummen; het draait om de harmonie binnen de band’, zegt hij.
Eerbetoon aan Arno
Met zijn nieuwste project Arnouveau brengt Gino Claeys een eerbetoon aan TC Matic en Arno, de muzikale legende die ons bijna twee jaar geleden veel te vroeg verliet. In de Venetiaanse Gaanderijen in Oostende loopt er trouwens nog tot 21 mei 2024 een ronduit schitterende foto-expo van zijn vriend/huisfotograaf Danny Willems. ‘In De Kelk brengen wij met Arnouveau op vrijdag 1 maart om 21 uur ook een mooi eerbetoon. Net zoals bij Arno is muziek spelen ook mijn leven. Het podium lonkt, en ik kan niet wachten om er weer tegenaan te gaan’, aldus de ritmische ‘veteraan’ die bewijst dat leeftijd slechts een getal is en dat de beat nooit stopt voor hem. (ADC)