Exit Magazine

Maandelijks Brugs Cultuurblad

Ann Broeckaert brengt debuutroman Schaduwvrouw uit

 

Cover_schaduwvrouw

De Brugse schrijfster Ann Broeckaert debuteerde begin oktober met Schaduwvrouw. De roman, uitgebracht onder het pseudoniem Ann Bé, vertelt het avontuurlijk relaas van Cécile, een jong meisje dat langzaam volwassen wordt in een wereld dat soms onverwachte wendingen met zich meebrengt.

Schaduwvrouw is gebaseerd op persoonlijke ervaringen met een vleugje fantasie. Het verhaal vangt dan ook aan in 1953 wanneer de elfjarige Cécile door haar ouders naar een kostschool wordt gestuurd, een strenge omgeving waar Broeckaert zelf heel wat tijd heeft doorgebracht. Ook haar verleden in Congo, waar de auteur heeft gewoond van 1969 tot 1971 met haar echtgenoot en twee kleine kinderen, komt aan bod. Een drie jaar durend avontuur dat de schrijfster nooit van zich heeft kunnen afschudden en dat tot op vandaag nog steeds angstaanvallen bij haar teweegbrengt. Broeckaert poogde deze geschiedenis reeds jaren geleden uit te brengen maar de gevoelige materie raakte nooit gepubliceerd. Schaduwvrouw begon aanvankelijk met het Congohoofdstuk maar groeide uit tot een levensverhaal dat feit en fictie met elkaar vermengt en waar liefde, vriendschap en dromen centraal staan.

Zes jaar geleden begon Ann Broeckaert met enkele gelijkgezinden het Brugse Schrijverscollectief, een schrijversgezelschap dat inmiddels zes boeken met korte verhalen heeft gepubliceerd. Gestimuleerd door deze ervaring schreef  Broeckaert een herwerkte versie van een roman waar ze vijftien jaar eerder aan begonnen was. Vastberaden om Schaduwvrouw te publiceren heeft Broeckaert uiteindelijk de beslissing genomen de roman in eigen beheer uit te geven. (LDD)

Info ‘Schaduwvrouw’, Ann Bé
 €23,27, www.shopmybook.com, 411p.

Comments are closed.